Ilustračné foto

Pravdivý príbeh: Jeden hrozný, ďalší ešte horší - dokedy budem mať smolu na mužov?

31. 12. 2014

Vo svojich dvadsiatich piatich rokoch som po deťoch netúžila. Chcela som cestovať, objavovať svet, spoznávať nových ľudí. Stretla som však Paľa, ktorý moje plány nadobro zmenil. Mala som pri ňom pocit, že som pre neho tá jedna jediná. A aj keď som sa ho snažila nahovoriť, nech ideme do zahraničia spolu, presvedčil ma, že väčší zmysel bude mať založiť si rodinu.

Do nášho života pribudli postupne dve malé ratolesti. Neboli sme s Paľom zobratí, žili sme len tak. Dohodli sme sa, že sa vezmeme, keď deti podrastú. Paľo ale zistil, že uživiť ženu a dve malé deti nie je len tak. Na svadbu sme peniaze nemali, ja som túto myšlienku odsunula s nevôľou na neurčito. V podstate som mala stále pocit, že nám peniaze chýbajú. Aj keď Paľo nezarábal najhoršie, skrátka niekam mizli. Dôvod bol pre mňa zdrvujúci. Dozvedela som sa, že Paľo má ďalšie dve deti s inými ženami. Cítila som sa podvedená a oklamaná, nechápala som, prečo mi Paľo o ničom nepovedal. Všetci sa ma pýtali, ako to, že som sa to nedozvedela skôr. Nuž, možno som len bola príliš zamilovaná a prehliadala veci, pri ktorých by som za normálnych okolností spozornela. Paľo musel na deti platiť, nečudo, že nám potom táto suma v rozpočte chýbala.

Nevedela som sa cez toto celé preniesť. Paľa som začala upodozrievať, že ma oklamal aj v iných veciach. Náš vzťah išiel od desiatim k piatim, až sa jedného dňa Paľo zbalil a odišiel od nás úplne.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Našla som lásku, pre ktorú som stratila všetkých priateľov


Ostala som s dvomi deťmi sama. Musela som sa obracať, ale zvykla som si. Na nový vzťah som nemala ani pomyslenie. Najmä som vedela, že ak by som ešte nejakému mužovi dala šancu, prelustrujem si jeho minulosť lepšie ako tajný agent CIA. Nakoniec si ma láska našla sama. Tomáš bol slobodný, bezdetný, zodpovedný, veselý, starostlivý. Superlatívy by som na neho vedela sypať z rukáva. Zoznámili sme sa na klzisku, kde predával lístky. Mne to nevadilo, že má len túto brigádu. Doma varil, pomáhal mi s deťmi, s upratovaním, bol mi oporou. Tomáš bol ale nespokojný, že sa nevie nikde zamestnať a postarať sa o nás ako chlap. Dostal nápad s podnikaním. Pozdávalo sa mi to, len tu bol malý zádrheľ. Chýbal mu vstupný kapitál. A tak, po rodinnej porade, som sa rozhodla, že mu pôjdem ručiť. Nemala som najmenšie podozrenie, že by sa mohlo niečo stať. Ak by aj nápad nevyšiel, Tomáš mi prisahal na našu lásku, že pôžičku by riadne splácal.

Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú. V tomto prípade som ale bola blázon ja a to riadny. Tomáš nič z toho, čo mi nasľuboval nesplnil, žiadne podnikanie sa nekonalo, peniaze skončili preflákané, ani neviem na čom. Mala som pocit, že týmto všetkým som si už prešla s Paľom a nemôže môj ďalší vzťah opäť stroskotať na peniazoch a klamstve. Tomáš musel nakoniec  zo Slovenska odísť, na krku mal už všetkých možných vymáhačov za dlhy, o ktorých som ani nevedela. Pôžičku, na ktorú som mu ručila som ostala splácať ja.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Neuveriteľné - manžel ma opustil kvôli staršej a škaredšej!


Už som ani nedúfala, že by sa na mňa mohlo konečne usmiať šťastie v láske. Úprimne, ani som nemala záujem o ďalšieho darmožráča, podvodníka a iné vychytávky z kategórie najhorší mužský partner. Keď som to najmenej čakala, stretla som Laca. Bola som v tomto vzťahu veľmi opatrná. Brala som ohľad najmä na deti, aby už nemuseli prežívať so mnou ďalší skrachovaný vzťah. Laco si ale moje deti obľúbil a bral ich takmer ako svoje. Chodil pre ne zo školy, vodil ich na krúžky. Dokonca mi navrhol, že mi bude každý mesiac posielať sumu na účet, výhradne na ich výdavky. Konečne som sa nemusela obávať, z čoho im zaplatím obedy, nové oblečenie, či krúžky. Najprv som jeho pomoc odmietala, ale keď som videla, ako sa moje deti tešia z nových topánok, z toho, že môžu ísť s ostatnými na výlet, pomoc som prijala. Veď to nie je pre mňa, ale pre deti. A ich by Laco nezradil.

Keď som už začala veriť, že mám toho správneho chlapa po svojom boku, ozval sa mi Tomáš. Chcel všetko napraviť a vrátiť sa domov. Odmietala som ho, aj keď malé sympatie voči nemu som stále prechovávala. Laco na našu komunikáciu prišiel. Bol neuveriteľne žiarlivý, okamžite sa chcel so mnou rozísť. Som krava, vravela som si a mohla som si za to sama. Odprosovala som sa Lacovi, že to bolo celé moja hlúposť a nič sa nestalo. Laco ale nebol muž, ktorý keď sa raz rozhodne, nebude si stáť za slovom. Chcel rozchod.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Život nie je fér - manžel ma opustil, ale pre aký dôvod!


Myslela som, že Laco sa po týždni upokojí a všetko bude ako predtým. Po týždni sa naozaj ozval. Ale s požiadavkou, aby som mu všetky peniaze, ktoré posielal na deti vrátila. Do mesiaca. Nemal istotu, s kým všetkým som sa ťahala poza jeho chrbát, kým on, ako taký somár, platil mojím deťom všetko, čo im na očiach videl. Ostala som v šoku. Toto, že je Laco? Ten Laco, ktorý bol v mojich očiach charakterným a silným mužom? To, že chcel peniaze späť som brala ako väčšiu zradu ako všetky dlhy a problémy, ktoré mi spôsobili bývalí partneri.

Snažím sa s Lacom dohodnúť, aby nenástojil na vrátení peňazí, ktoré mi posielal. Márne. Píše a volá mi každý týždeň s tým, kedy mu všetko vrátim. Dokonca si ma už počkal pár krát aj po robote. Zistila som medzičasom, že po jeho boku je už iná žena, nečudo, že túži investovať peniaze do nej. Ja sama nemám ako vrátiť Lacovi peniaze, ktoré mi poslal. Splácam dlhy a bol to od neho dar, nie povinná platba. Aj keď sa mi vyhráža aj právnikmi, vyčkávam. A dúfam, že ho to po čase prejde.


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Autor: IK
Foto: thinkstockphotos.com