Ilustračné foto

Pravdivý príbeh: Manžel ma opustil, keď som vážne ochorela

25. 04. 2018

Náš príbeh s Romanom nie je veľmi romantický a nemá ani šťastný koniec. Práve naopak, ľutujem deň, keď som ho spoznala, pretože sme boli dvaja mladí a hlúpi ľudia, ktorí si mysleli, že svet je gombička. Dnes viem, že ak neuverím Romanovým sladkým rečičkám, môj život by bol oveľa lepší.

Keď sme sa s Romanom spoznali, mal len dvadsaťtri rokov a ja o päť viac. Dlho ma prosíkal, aby som to s ním skúsila, napriek tomu, že je mladý a príliš neskúsený. Bolo to v čase, keď som mala zlomené srdce z dlhoročného neúspešného vzťahu. Dala som mu šancu, pretože som potrebovala na tento vzťah zabudnúť a zažiť niečo nové.

Roman ma skutočne očaril. Som si istá, že k tomu prispelo to, že som to veľmi chcela a v tom čase som niekoho nového aj súrne potrebovala. Nepremýšľala som nad tým, čo povie rodina či okolie na náš vzťah. Chcela som zažiť konečne niečo nové a Roman bol moja príležitosť, ktorej som sa chopila.

Život to zariadil tak, že som o pár mesiacov otehotnela. Neplánovali sme to a priznám sa, že som spočiatku prepadla panike. Nevedela som si predstaviť, čo príde. Veď sme sa poriadne ani nepoznali a Roman ešte len končil vysokú školu. Nemal prácu ani zázemie, ktoré by nám mohol poskytnúť.


Mohlo by vás zaujímať: Pravdivý príbeh: Všetok čas som venovala rodine, muž ma aj tak opustil


Potrat však neprichádzal do úvahy. Bolo to proti môjmu presvedčeniu a dnes viem, že to bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Romana som teda zoznámila s rodičmi a on mňa s tými svojimi. Moji rodičia, na rozdiel od Romanových, reagovali veľmi nahnevane. Vystríhali ma, že Romanov otec je v našej dedine dobre známy neverník a jablko nepadá ďaleko od stromu.

Nezmohli však nič, keďže som už bola dávno dospelá. Nasťahovali sme sa s Romanom do spoločného bytu a čakali sme na príchod malej Janky. Všetko bolo medzi nami v poriadku. Roman medzičasom dokončil školu a našiel si celkom dobrú prácu, v ktorej bol spokojný. Bola som šťastná, pretože som chcela ukázať rodičom, ako hlboko sa mýlili.

Niekoľko mesiacov po pôrode som Romanovi navrhla, aby sme sa vzali. Roman však svadbu nechcel a vyzeral tak, že si chce nechať otvorené zadné dvierka, keby nám to nevyšlo. Ešte stále sme predsa boli spolu len dva roky a asi sa poznal natoľko, aby vedel, že s jednou ženou nevydrží navždy. Ja som si však nedala odbiť a naliehala som. Napokon nemal na výber.

Pár rokov sme si žili v úplnej pohode. Ja som tolerantná žena, ktorá brala Romana ako o päť rokov mladšieho a nevybúreného muža. Nevadilo mi teda, keď chodil s kamarátmi von a neprekážalo mi ani to, keď sa dva dni neukázal. Bola som si istá, že ma miluje a kým mi finančne prispieva, nebudem mu nič vyčítať.


Mohlo by vás zaujímať: Inšpiratívny príbeh: Nemohli podporiť choré deti, 12-ročný chlapec sa preto sám naučil šiť plyšáky


Moja mierna a nežiarlivá povaha však spôsobila to, že som dlhé roky prehliadala Romanove nevery a aj to, aký v skutočnosti je. Oči mi otvoril až deň, keď mi diagnostikovali rakovinu. Našla som si v prsníku hrčku, ktorú som si chcela dať vyšetriť. Dúfala som, že nejde o nič vážne. Hrčku mi určite vyberú a všetko bude v poriadku.

Na moje prekvapenie to však bola rakovina. Dovtedy som si myslela, že také niečo môžu dostať len staršie ženy a nie ženy pred štyridsiatkou. Bolo mi hrozne. Bála som sa, čo bude s Romanom a Jankou. Nevedela som, ako im to mám povedať a či im to mám vôbec hovoriť.

Dúfala som, že Roman bude mojou oporou. V hlave som si predstavovala, ako povie, že všetko bude v poriadku, že so mnou pôjde na operáciu a že sa o nás postará. Dočkala som sa však trpkého sklamania, ktoré neprajem ani najhoršiemu nepriateľovi. Roman sa zachoval ako najhorší človek na svete a opustil nás.

Vraj si nechce kaziť život s chorou ženou, ktorá je neschopná a musel by sa o ňu starať. Na to mám predsa dcéru, ktorá už nie je malé decko a pomôže mi. Jeho slová mi rezonujú v hlave doteraz a dnes viem, že jediná dobrá vec, ktorú mi ten sebec v živote dal, je naša dcéra. Tá pri mne stojí v zdraví i v chorobe. Dnes sme už dávno rozvedení a žijeme si bez neho oveľa lepšie.


Poznáte podobný príbeh? Ako dopadol v reálnom živote? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Autor: VS
Foto: gettyimages